למה לנסר או לקדוח בטון ואיך לעשות את זה?

באופן טבעי אנחנו מרבים לדבר באתר על עבודות ניסור וקידוח בטון והרבה גולשים עשויים לתהות מדוע בכלל צריך לנסר או לקדוח בטון ויותר מזה, כיצד לעשות את זה באופן הנכון.

לאור העובדה שישנן עבודות ניסור יקרות למדי ולאור זאת שישנם דברים שיכולים להשפיע על הבטיחות, איכות התוצאה והמחיר שאתם משלמים, חשוב להבין כמה נקודות כדי להבטיח שאתם מקבלים את ההחלטות הנכונות.

במדריך הבא ננסה להכניס אתכם אל העולם המקצועי של חברות ניסור וקידוח בטון, ומקווים שבסיום הקריאה יהיה לכם מושג על העבודות הללו, מה צריך לבדוק וכיצד ניתן להעלות את הסיכוי לקבלת שירות איכותי ותוצר מעולה במסגרת מחירים הוגנים.

ניסור וקידוח בטון
תוכן עניינים
קידוח של בטון ביהלום

עבודות ניסור וקידוח בטון – רקע

לפני שנתחיל לדבר על האופן שבו חותכים בטון ומדוע צריך לקדוח בטון, בואו ונבין לרגע איך הגענו למצב שאחוז הולך ועולה של עבודות בנייה ושיפוצים, משלבים באופן כזה או אחר עבודות ניסור וקידוח בטון.

אם נסתכל על הביקוש לשירות, נגלה תמונה מעניינת שבה השירות כמעט שלא היה מבוקש בעשורים קודמים וככל שמתקדמים, יש יותר ביקוש לחברות ניסור וקידוח.

האם יכול להיות שמשהו השתנה? התשובה היא בהחלט כן.

המבנים במדינת ישראל עשויים היום מאחוז גבוה יותר של בטון ביחס למבנים שנבנו בתקופות קודמות ומדובר במגמה שרק הולכת ועולה, לאור דרישות בטיחותיות לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה וכמובן גם כדי לבנות מרחבים מוגנים שלהזכירכם, עשויים מ-100% בטון!

השינוי בהרגלי הבנייה מביא לכך שפעולות שבעבר יכלו להתבצע בפשטות באמצעים רגילים כמו פטיש, איזמל או לכל היותר פטישון, מצריכות כיום אמצעים הרבה יותר מתוחכמים שנועדו להתמודד עם הבטון הרב שמרכיב את המבנים ושלא היה בעבר.

לאור זאת התפתחו השירותים אט אט עד שכיום הם הפכו למבוקשים במיוחד.

הסוד בקידוח או ניסור בטון הוא שבמקום לנסות ולשבור את הבטון, אנו נעזרים בדרך חלופית שבמסגרתה אנו חותכים אותו.

תארו לעצמכם מצב שבו אתם רוצים לפתוח חלון חדש בממד או שאתם צריכים לקדוח חור למזגן בקיר בטון.

ברור שלא ניתן לעשות את זה באמצעים שהיו נהוגים בעבר וצריך שיטה חדשנית שתוכל להסיר את חלקי הבטון הלא רצויים בצורה מבוקרת ויעילה.

איך אפשר לחתוך חומר חזק כמו בטון?

הן הקידוח והן הניסור, חותכים למעשה את הבטון הקשה שלעתים גם יכול להיות עבה ומחוזק בברזלים.

נשמע משימה (כמעט) בלתי אפשרית ונשאלת השאלה איך אנחנו עושים את זה?

הסוד טמון במכשירים מיוחדים וגדולים למדי שמבוססים על עיקרון החיתוך באמצעות חיכוך של חומר חזק מהבטון.

החומר הזה הוא יהלום, מה שמסביר מדוע סביר להניח ששמעתם את הביטוי ניסור יהלום או קידוח ביהלום.

בפועל, הכלים אינם עשויים מיהלומים מפאת המחיר הבלתי נתפס, אך יחד עם זאת, המסורים והמקדחים, עשויים סגסוגת מתקדמת ועמידה שמצופה בשכבה של יהלום תעשייתי.

השכבה הזאת באה במגע עם הבטון ובסוף הפעולה יש מנצח אחד ולשמחתנו זה לא הבטון.

מאחר שמדובר בעבודות עם עומס מאוד גבוה, חשוב לתחזק את הכלים ולצפות אותם מעת לעת בשכבת היהלום שנשחקת בכל עבודה – עובדה שיכולה להסביר מדוע עבודות קידוח וניסור מתומחרות גבוה ביחס לעבודות אחרות שדורשות פרק זמן דומה. הוצאות האחזקה של הכלים אינה נמוכה בלשון המעטה.

מקרים נפוצים שבהם תזדקקו לשירות

אתם עשויים לחשוב שמדובר בשירות נדיר כשבפועל, מגוון המקרים שבהם תזדקקו לניסור וקידוח, גדול ממה שאתם יכולים לתאר.

הסברנו באופן מפורט על מגוון השירותים אך למי שפספס, נספר שבכל מצב שבו אתם רוצים לקדוח או להסיר חלקי בטון גדולים, תזדקקו לניסור או קידוח.

מדובר בשיטה כל כך מוצלחת עד כדי כך שכיום משתמשים בה גם כדי לחתוך קירות בלוקים או כדי לבצע קידוחים מדויקים גם בקירות אחרים שאינם מבטון.

זה יכול להיות צינור ביוב שאתם רוצים להעביר בקיר בטון בזמן שיפוץ או בנייה או חיתוך של רצפה. מגוון המקרים כל כך גדול כמו השימוש בבטון…

קידוח וניסור בטון ביהלום
כל עבודות הקידוח וניסור בטון ביהלום – התקשרו להצעת מחיר מנצחת!

המשמעות של הצעות המחיר ומה צריך לבדוק (היטב)

כפי שהזכרנו קודם לכן, עבודות קידוח ובמיוחד עבודות ניסור, אינן זולות באופן יחסי לעבודות שצורכות זמן דומה.

יש לכך כמה סיבות כשהמרכזיות הן:

  • שימוש בכלים עם להבי יהלום בעלי שחיקה גבוהה שדורשים טיפול תקופתי יקר.
  • שינוע של כלי עבודה כבדים וגדולים.
  • עבודה פיזית שדורשת ידע בהפעלת מגוון כלים.
  • הצורך להיעזר בכלים נוספים לפינוי הבטון הכבד ובכלל זה מנופים, טרקטורים או בובקאט.
  • ועוד סיבות שקשורות במורכבות העבודות השונות והצורך לעשות שימוש בכלים מיוחדים.

לאור הנקודות האלה, ברור מדוע חשוב לבצע סקר שוק בקרב מספר חברות קידוח וניסור בטון, והכל במטרה להימנע מתשלומים חריגים ולהגדיל את התמורה לכסף.

יחד עם זאת, כדי להשוות מחירים לא מספיק להרים את הטלפון לכמה חברות ולהסתפק במה שנאמר בשיחה. עליכם להבין בדיוק מה אתם מקבלים, תוך שימת דגש לנקודות הבאות:

האם יש במקום נקודת חשמל תלת פאזי?

מכשירי הקידוח והניסור צורכים המון חשמל וכדי להפעילם, יש צורך בנקודת חשמל תלת פאזי.

במבנים שבהם אין נקודת חשמל כזאת, יהיה על החברה להביא גנרטורים מתאימים ולכן עליכם להבין מראש אם יש נקודת חשמל מתאימה במבנה ואם לא, האם הצעת המחיר כוללת גם שימוש בגנרטור.

פינוי הבטון

נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון היא את פינוי שאריות הבטון.

עבודות רבות (במיוחד בניסור), מלוות בחלקי בטון גדולים וכבדים שלא ניתן להזיז מהמקום ולפנות בלי ריסוק לחתיכות קטנות יותר או באמצעות שימוש בכלים מכאניים כמו טרקטור או מנוף.

בנוסף, עליכם לבדוק אם הצעת המחיר כוללת את פינוי הפסולת שנוצרה אל אתרים מורשים והאם מחיר אגרת הפינוי (שמשולמת באתר הפסולת) כלולה בהצעת המחיר.

מה כוללת העבודה באופן פרטני

להוציא עבודות פשוטות כמו קידוח חור או תעלה, במקרים רבים ניסור בטון או קידוחים בקוטר גבוה, צריכים להיות מלווים בכלים תומכים אחרים שעלותם לעתים עולה על עלות הניסור והקידוח.

לדוגמה, כשמנסרים גג בטון, צריך גם מנוף מתאים שיניף את חלקי הבטון ויניח אותם באופן בטוח.

דוגמה נוספת היא שימוש בטרקטור כאשר מנסרים חומת בטון.

בשורה התחתונה, חשוב להבין מה צריך לבצע במהלך העבודה והאם הצעות המחיר שאתם מקבלים אכן כוללות אותם.

במקרים מסוימים אתם עשויים להיות מופתעים לגלות שהצעת מחיר זולה אינה כוללת שלבים שיש בהצעה יקרה יותר, ולאור ההשוואה, יחסי הכדאיות יכולים להשתנות בקלות.

לכן אתם חייבים להבין מה אתם מסכמים עם חברת הניסור והקידוח ואף לעגן את זה בהסכם עבודה מסודר שמביא את כל הפרטים החשובים לרבות תיאור העבודה, אופן הביצוע, מה הדברים שהובטחו לכם, תאריכי הביצוע וכמובן שגם המחיר כולל מע"מ.

אנו סבורים שאם תקפידו לגלות מעורבות כלשהי בעבודה, כך תגדילו את האיכות שלה ואתה גם את הסיכוי שלכם לקבל תמורה טובה יותר ביחס של עלות תועלת.

יש לכם שאלה? צריכים לנסר או לקדוח בטון? התקשרו אלינו או שלחו הודעה לייעוץ חינמי והצעת מחיר מקצועית ואטרקטיבית.

עשוי לעניין אתכם:

לחצו למדריכים נוספים

דילוג לתוכן