המדריך שכל מי שצריך לנסר בטון חייב לקרוא

עבודות ניסור וקידוח בטון הפכו בשנים האחרונות למשהו שקרוב לסטנדרט כמעט בכל עבודת בנייה או שיפוץ. מגוון הצרכים בשילוב העובדה שהמבנים במדינת ישראל מורכבים בחלקם הגדול מבטון חזק, הופכים את שירותי הניסור ביהלום לעניין נפוץ.

צריכים לקדוח פתח למרזב, לפתוח חלון במרחב מוגן ואפילו לנסר גג שלם? עבודות הקידוח וניסור בטון נועדו בדיוק בשביל המקרים האלה אך כדי להשיג את המטרה, עליכם לוודא שהתהליך מתבצע באופן בטוח ושבחרתם בבעל מקצוע מתאים.

לפניכם המדריך שיסביר כיצד לקדוח או לנסר בטון באופן מוצלח ובתקציב זול ככל שניתן.

ניסור וקידוח בטון
תוכן עניינים
מנסר בטון

כמה מילים על קידוח וניסור בטון

אם אתם לא שיפוצניקים או קבלנים שכבר הזמינו שירותי של ניסור או קידוח בטון, יכול מאוד להיות שאתם מכירים את הענף בעיקר מסיפורים וחוויות של אחרים.

כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות, חשוב ליישר קו ולהסביר באופן פשוט במה בכלל מדובר ומתי אתם עשויים להזדקק לפתרונות האלו.

ניסור בטון ביהלום

יש מספר טכניקות לחיתוך של בטון אם כי השיטה הנפוצה והיעילה מכולן היא ניסור בטון ביהלום.

השיטה מבוססת על העיקרון שגוף חד הנע במהירות גבוהה, יכול לחתוך גוף אחר באופן יעיל ומדויק במיוחד – כל עוד הגוף החותך כמובן חזק יותר.

מסור בטון מורכב ממנוע חשמלי או בנזין (התבססות על מנוע בנזין מאפשרת לבצע עבודות בשטח בלי תשתיות חשמל מוסדרות) שמניע מסור עגול ומשונן (כפי שניתן לראות בתמונה) שעשוי מתכת שמצופה בשכבה של שבבי יהלום.

מסורי יהלום לניסור בטון
מסורי יהלום לניסור בטון

הציפוי הייחודי יחד עם התנועה הסיבובית המהירה, מאפשר למסור לחתוך בטון מכל סוג, עובי והרכב בקווים ליניאריים (ישרים) ולכן מדובר בטכניקה נפלאה לחיתוך של חלונות, דלתות, קירות שלמים ואפילו גגות בטון.

ההבדל בין המסורים בא לידי ביטוי בקוטר המסור שמותאם על פי עובי הבטון שעומדים לנסר (ככל שהבטון עבה יותר כך נשתמש במסור בקוטר יותר גדול) וכן במבנה שלו כך שלצד מסורי דיסק ניידים לחיתוכים מקומיים, ישנם מסורים מורכבים שנעים כמו עגלה ומשמשים לחיתוך של רצפה והסוג הנפוץ של המסורים שמקובע לבטון שחותכים ונע על מסילה שמורכבת מראש ושניתן לראות בתמונה.

ניסור גג או קיר בטון
ניסור גג או קיר בטון

תהליך החיתוך מייצר חום רב וכן אבק ונתזים רבים ולכן יש צורך בהזרמת מים כדי שיקררו את המסור או המקדח ושימנעו את הפצת האבק והלכלוך ככל שניתן.

מתי ננסר בטון?

ישנם מגוון של שירותי ניסור וקידוח ובאופן כללי ניתן לומר שבכל מקום שבו צריכים לפתוח פתח בקיר בטון.

דוגמאות נפוצות לכך הן הריסה של קיר על ידי חיתוך שלו, יצירת פתח בין חדרים או קומות, התקנת חלון ואפילו בניסור של עמודים וקורות שעשויים מבטון ושצריך לחתוך אותם כחלק משיפוץ או הריסה.

קידוח בטון

קידוח בטון מאוד דומה לחיתוך אם כי הוא בא לתת מענה במקרים שבהם אנו צריכים לפתוח פתח בקווים מעגליים ולא ישרים.

מקדחי הבטון דומים בעיקרון הפעולה שלהם למסורים אם כי כדי להשיג את המטרה השונה, המנוע מניע כוס עגולה ומשוננת שמצופה אף היא בשכבה של שבבי יהלום. הכוס המשוננת חודרת את הבטון ויוצרת פתח עגול ומדויק.

קוטר הקידוח שדרוש הוא זה שקובע את קוטר המקדח שנשתמש בו וכך לצד קידוחים בקוטר של שני צול למזגן, ישנו קידוח 4 צול נפוץ להתקנת צינורות ביוב, ארובות וכיוצא בזה וקידוחים במידות גדולות עוד יותר – בהתאם למטרה הדרושה.

לא רק ניסור וקידוח – גם פינוי

אין ספק שעבודות ניסור וקידוח דורשות מיומנות גבוהה וציוד מתאים, מה שלעיתים יכול ליצור מצב שבו הלקוחות שוכחים דברים חשובים לא פחות.

אחד מהדברים הנפוצים הללו הוא פינוי הפסולת. מדובר בחלקים מאוד כבדים של בטון ואף חדים מהסיבה שהניסור והקידוח מתבצעים באופן מאוד סימטרי.

החלקים הללו כל כך כבדים עד כדי כך שלעתים קרובות עולה הצורך להיעזר בטרקטור או מנוף כדי לשנע את הפסולת הזאת.

מה צריך להבין מזה? שכל הצעת מחיר שתקבלו חייבת להתייחס באופן מפורט אל נושא פינוי הפסולת לרבות האופן והמחיר המלא כולל התשלום לאתר הפסולת.

טיפים לבחירת בעל מקצוע מומלץ לניסור בטון

בעולם בעלי המקצוע בכלל ובענף ניסור וקידוח הבטון בפרט, לבחירה נכונה של בעל המקצוע יש משקל מאוד גבוה בביצוע מקצועי ובטוח של העבודה במחיר הוגן.

מאחר שישנן כל כך הרבה חברות שמבצעות את העבודות הללו, נשאלת השאלה איך למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר. התשובה לכך פשוטה למדי אך מורכבת מכמה נקודות שאתם צריכים לתת עליהן את הדעת.

  1. בעל מקצוע מנוסה עם כלים מתאימיםחיתוך של קיר בעובי של 20 סנטימטרים אינו דומה במאומה לניסור של תקרה שלמה וכדי שבעל המקצוע יעמוד במטרה, חשוב לבחור באחד שמנוסה בעבודות דומות ושמחזיק בכלים ובידע הדרושים להשלמת המשימה.
  2. עבודה בטיחותית – לאור הסיכונים הרבים, בטיחות היא הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו. בחרו בבעל מקצוע עם ביטוח עבודה, רישיונות לביצוע של עבודות מורכבות ככל שיש צורך בכך וכמובן – כזה שעובד על פי נהלי בטיחות ברורים ומוקפדים.
  3. בחרו בעל מקצוע באזור הגיאוגרפי שלכם – המסורים והמקדחים גדולים למדי ושינוע שלהם מנקודה לנקודה יכול לקחת זמן ולייקר את המחיר. זאת הסיבה שמומלץ לבחון בעלי מקצוע באזור הגיאוגרפי שלכם שעלויות התפעול שלהם נמוכות ביחס לקבלנים ממקומות רחוקים יותר. ב'פרו בטון' מספקים שירות בפריסה ארצית כך שלא משנה היכן אתם נמצאים ומה היקף העבודה, נשמח לעמוד לרשותכם.
  4. המלצות – המלצות הן דרך טובה לבחור באדם אמין ומקצועי. בקשו רשימה של ממליצים וערכו סקר משלכם באמצעות האינטרנט כדי להבין מי מומלץ ומי פחות.
  5. עבודה עם תיעוד – הסכם עבודה וקבלה הם תנאים הכרחיים לביצוע של עבודות ניסור בטון והם אלה שיחזקו את הביטחון שלכם שהעבודה תתבצע באופן שהובטח ושאף אחד לא יתנער מכם.

כמה יעלה לכם לחתוך בטון ואיך תוזילו את העלויות

מאחר שישנן מגוון עבודות רחב שנע בין פעולות פשוטות לבין פעולות מורכבות שדורשות הפעלה של כלים מיוחדים וידע רב, טווח המחירים מאוד משתנה. מומלץ לעיין במחירון ניסור וקידוח בטון כדי להעריך את המחיר הצפוי וכצעד משלים, יש להשוות לפחות 3 הצעות מחיר מבעלי מקצוע מומלצים. באופן הזה תוכלו להזמין בעל מקצוע מומלץ במחיר הוגן וליהנות משירות מקצועי ואדיב.

עשוי לעניין אתכם:

לחצו למדריכים נוספים

דילוג לתוכן